BPA به دلیل قابلیت جدا شدن و سپس ورود به غذا و آشامیدنی‌ها و در ‌‌نهایت ایجاد مشکلات سلامتی، نگرانی روزافزونی را به وجود آورده است. کودکان کم سن بیشتر در معرض خطر قرار دارند، چون آن‌ها در مراحل اولیه رشد خود هستند.

بیسفنول A یک ماده شیمیایی است که بالغ بر ۴۰ سال، برای ساخت پلاستیک‌های پلی کربنات (معمولاً دارای کد بازیافت #۷ و یا «PC» است) و آستر چسبناک پلاستیکی که برای جلوگیری از زنگ زدن قوطی‌های کنسرو و فاسد شدن غذا به کار می رفت، مورد استفاده قرار گرفته است.

انواع فرآورده‌هایی که ممکن است BPA داشته باشند:

شیشه شیر نوزادان

قوطی شیر خشک نوزادان

لیوان‌های پلاستیکی کودک

بشقاب‌ها، لوازم آشپزخانه و سایر فرآورده‌های غذاخوری

اسباب بازی‌ها

غذاهای کنسروی

بطری‌های آب

ظروف نگهداری غذا‌ها (ظروف پلاستیکی)

 BPA  به دلیل قابلیت جدا شدن و سپس ورود به غذا و آشامیدنی‌ها و در ‌‌نهایت ایجاد مشکلات سلامتی، نگرانی روزافزونی را به وجود آورده است. کودکان کم سن بیشتر در معرض خطر قرار دارند، چون آن‌ها در مراحل اولیه رشد خود هستند و نسبت به کودکان بزرگ‌تر، نوجوانان و بزرگسالان، در مقابله با مواد شیمیایی مضر مشکلات بیشتری دارند.

BPA  یک مختل کننده سیستم غدد درون ریز به حساب می‌آید. این ماده از هورمون استروژن تقلید کرده و سیستم غدد درون ریز بدن را که مسئول تنظیمات بدن است، تحت تأثیر قرار می‌دهد. برخی تحقیقات، بلوغ زودرس، افزایش ریسک ابتلا به دیابت، بیش فعالی، اختلالات یادگیری، بیماری‌های مربوط به انحطاط نورون‌ها و سرطان‌های جدی مانند سرطان سینه را به قرارگیری در معرض BPA ارتباط می‌دهند.

بنابراین لازم است فرآورده‌های بدون BPA خریداری کنید. کلیه محصولات برند Baby Dream از جمله انواع شیشه شیر ها ،انواع  دنداانگیرها  ، انواع پستانک ها  و لیوان و لوازم غذاخوری کودک ؛ فاقد BPA هستند.